SPĚTE PRO ZDRAVÍ

To, jak spíme, jak v noci relaxujeme, je jeden z důležitých aspektů , které ovlivňují náš život.

Kvalitní noční odpočinek nám přináší  nejen dostatek energie do nového dne, ale i svěží mysl. A dobře regenerované tělo bývá tělo zdravé.

Navíc ložnice je místností, která úzce souvisí s parnerským vztahem.

Tedy by měla být především místem příjemným a bezpečným.

Hlavní zásady pro dobré spaní:

Ložnici umisťujeme co nejdále od vstupních dveří. Měla by být pokojem s maximálním soukromím.

Dveře do ložnice během spánku zavíráme. Vytváří to určitý pocit bezpečí, který šetří naši energii během spánku.

Květin do ložnice umísťujeme minimum a je lepší zvolit ty s menšími kulatými listy a ty, které nám v noci neodčerpávají kyslík.

Do ložnice nepatří žádné elektrospotřebiče.

POSTEL:

Postel by měla být usazena tak, aby spící měl bezpečí za hlavou. Tedy zeď nebo čelo postele. Pokud není ani jedno možné, pomůžeme si skříňkou nebo vhodným kusem nábytku. Také se vyhýbáme, mít za hlavou místnosti jako koupelna a záchod.

Hlava ani nohy by neměly směřovat na vstupní dveře do pokoje. Nejde-li to jinak, vložíme  mezi postel a dveře něco, co nám tento směr přehradí. Květinu, hustý vysoký kobereček, závěs, paravan, skříňku.

rozlozeni-postele-1404893528

Vyhýbáme se spaní v toku energie (Qi) směr dveře-okno, dveře – dveře.

K posteli by měl mít každý  svůj pohodlný přístup a noční stolek.

Co se materiálů postele a matrací týká,  preferujeme přírodní materiály jako je dřevo, futon, kokos….každopádně se vyhýbáme kovu a to včetně pružinových matrací.

Nad postel neumísťujeme poličky a v místnosti omezíme ostré rohy, které by na postel mířily. Stejně tak šetříme doplňky. Přináší nám rušivou energii.

Dále je důležité směrování postele z hlediska světových stran a to ze dvou pohledů:

  • obecně  – některé směry jsou mnohem lepší než jiné,což můžeme dobře sledovat u malých dětí. Směrem postele můžeme ovlivňovat růst dětí, hyperaktivitu, noční děsy atd.
  • dle osobního čísla. Spaní ve vlastním pozitivním směru má nesmírný vliv na mnoho oblastí našeho života.

Další důležitou součástí je barva stěn. Obecně do ložnice volíme tóny barvy spíše vhodné k odpočinku, tedy jemné, tlumené. Zde ani v ostatních prostorech nedoporučiji uzavřít celý prostor jednobarevnou výmalbou.

Pokud nemáme jinou možnost, než mít ložnici jako součást dalších prostor, jako například ložnici s pracovnou nebo s obývákem, snažíme se postel na spaní oddělit alespoň závěsem, paravanem nebo vhodným kusem nábytku.

Při zařizování ložnice, stejně jako i ostaních prostor je ve hře mnoho důležitých aspektů, které ovlivňují náš pobyt v nich a celý náš život.

Nalezení  harmonie v našem prostoru pomáhá nastolit harmonii i v nšem nitru.