FENG SHUI – malé úpravy pro velké změny

Bydlíme na okraji města ve 4. patře v bytě a po konzultaci a předělání dle doporučení a instrukcí od paní Toskové se náš prostor, náš byt, proměnil k nepoznání. Na první pohled se změnilo jen málo, pár symbolů, fontánky, mírné změny rozestavění, ale ve všech aspektech života, jsme postřehli změnu:

– V ložnici se konečně cítíme jako v našem společném místě a já (Oldřich) se tam konečně slušně vyspím.

– Celý byt se uzemnil a vyřešili jsme pocit určitého odpojení od země, který byl způsoben tím, že bydlíme v nejvyšším patře.

– Především já (Oldřich) se zde konečně cítím být doma. Předtím jsem pořád přemýšlel o přestěhování a bral jsem to jako dočasný domov, ale nyní zde cítím ten pocit domova, velká úleva!

– Přidáním fontánky do části bytu „bohatství“ náhle přišlo množství pracovních nabídek jak pro naše současné podnikání, tak i zcela nových. Jak mávnutím kouzelného proutku.

– Náš partnerský život se stabilizoval, zklidnil.

– A změnou směru a několika symboly mého pracovního koutu, mohu nyní v klidu pracovat. Předtím jsem potřeboval, aby nikdo nebyl doma, bylo to pro mě rušivé a také jsem byl hodně vyčerpaný a rozptýlený. Problém se soustředit. Po změně se tam najednou cítím usazený, vím co chci udělat a daří se mi to o mnoho snadněji a nestává se mi, že bych byl úplně „vyšťavený“, jako dříve!

Jak moc tyto věci fungují, ilustruji na tomto případu. S partnerkou podnikáme a máme sklad zboží v bytě. A zrovna byl, jak nás paní Tosková upozornila, v části partnerství. A neustále se věci z podnikání dostávali do našeho partnerského života a bylo to někdy hodně těžké. Jakmile jsme sklad na radu přesunuli, vše se rychle uklidnilo a urovnalo. … Ale pak jsem dělali ještě nějaké úpravy a v rámci nich jsme můj pracovní kout posunuli cca o 1 m dopředu oproti návrhu. A během krátké doby zase začali tahanice z podnikání se přesouvat do partnerského soužití. Až jsem si pak uvědomil, že nyní roh mého pracovního stolu se dostal zase do partnerské zóny. Posunuli jsem jej zpět a je zase klid.

Touto cestou Vám ještě jednou děkujeme a věříme, že váhajícím pomůže tato naše zkušenost, aby neváhali a zlepšili svůj život.

Za mě (Oldřich) je to to věc jednoduchá a s velkým efektem, co v životě pro sebe můžete udělat. Levné, rychlé a změní toho tolik.

Oldřich a Kateřina